top of page

BIM KALKULAČKY

Na tomto místě najdete užitečné nástroje, které vám pomohou v rychlé orientaci ve světě BIM a digitalizace stavebnictví.

search.png

cde KALKULAČKA

Unikátní průvodce, který vám pomůže najít to nejlepší řešení pro váš projekt !

construction-budget.png

bim management

​Spočítejte si kolik s BIM ušetříte a kolik vás bude stát.

settings.png

cafm KALKULAČKA

​Připravujeme !

CDE kalkulačka
Návod CDE kalkulačka

CDE KALKULAČKA

V každodenní praxi se potkáváme s potřebou našich zákazníků na orientaci ve funkcích dostupných CDE aplikací. V jejich nabídce a technických parametrech není jednoduché se zorientovat a je komplikované vybrat řešení, které by nejvíce vyhovovalo potřebám investora, zhotovitele, projektanta,..

Proto jsme se rozhodli připravit robustní, ale pro uživatele snadno použitelnou CDE KALKULAČKU, která vám v krátkém čase pomůže najít to nejlepší řešení pro váš projekt.

V samotné kalkulačce je pak jen malý výčet funkcí, kde je dle informací od vývojářů největší rozdíl v dostupnosti funkcí napříč produkty.

Vývojáři na pozadí této kalkulačky sami nebo ve spolupráci s našimi techniky vyplnili formulář , který mohou i průběžně aktualizovat. Každá změna se ve výsledcích kalkulačky projeví okamžitě a dokonce i zpětně !

NÁVOD !

Dotazník dnes obsahuje více než 80 otázek. Ale do výběru těch, na které musíte odpovídat jsme jich dali cca půlku a to jednat ty zásadní funkce a zároveň ty, kde se jednotlivá řešení nejvíce rozcházejí.

Například všichni poskytovatelé CDE uvedli, že mají otevřené API pro možnost programování vlastních aplikací nad jejich produkty. Proto tuto otázku v průvodci nenajdete.

 

U každé otázky (funkce) zvolte možnost od NEMUSÍ BÝTMUSÍ BÝT. Dle vaší odpovědi aplikace, které danou funkci obsahují, dostanou do celkového součtu odpovídající počet bodů ( 1 - 4 ). Pokud zvolíte možnost NEMUSÍ BÝT, je jedno, zda-li aplikace danou funkcí disponuje nebo ne, do bodového hodnocení nepřibude za tuto otázku žádný bod.

Na konci průvodce se vám pak u prvních dvou řešení navíc zobrazí kompletní odpověďi na vsechny otázky - funkce.

Při vyplňování průvodce však mějte na paměti, že pokud budete vyžadovat maximální funkcionalitu (zvolíte odpověď MUSÍ BÝT u každé funkce) pořadí je předem dané a na prvním místě bude řešení s nejvyšší funkcionalitou. A možná to nejdražší.

​Zkrátka vybírejte odpovědi podle svých potřeb a potřeb vašich projektů.

PRO VÝVOJÁŘE CDE

Pište na email info(@)bimcon.cz nebo volejte na číslo +420 730 922 715 pokud :

  • chcete, aby vaše řešení bylo součástí naší kalkulačky

  • jste v databázi řešení a chtěli byste provést změnu, doplnění 

schema_edited_edited.png
BIM kalkulačka

BIM MANAGEMENT

Tato kalkulačka vám umožní orientačně spočítat náklady na služby spojené s využitím technologií BIM na projektu podle specifikace projektu, které si v kalkulačce vydefinujete.

Výsledná cena pak poskytuje orientační částku služeb BIM managementu, konkrétní nabídku vám rádi zpracujeme po detailnějším zadání vašich požadavků, případně bližší specifikaci vašeho projektu.

KALKULACE ÚSPOR

​Uvedená úspora nákladů při využití BIM technologií vychází z nejnižších kalkulaci úspor uváděných v zahraničních studiích.

 

V kalkulačce se počítá s úsporou 3 % u novostaveb a dvojnásobné částky u rekonstrukcí objektů při významné změně funkce nebo dispozic stavby.

Vycházíme při tom ze studie University of Maryland, která uvádí , že BIM zkracuje o 10 % dobu realizace a snižuje realizační náklady o 3 %.

 

Zdroj: An Action Plan to Accelerate Building Information Modelling (BIM) Adoption, WEF, 2018, str. 5-6

Návod BIM kalkulačka
CAFM KALKULAČKA

CAFM KALKULAČKA

Stejně jako vám naše CDE kalkulačka pomůže najít to správné řešení pro váš projekt, pomůže vám náš průvodce světem CAFM najít to správné řešení pro správu a údržbu vašich nemovitostí.

​Přijďte prosím později.

bottom of page